EUROPA LEAGUE. Surpriză uriaşă, Inter Milano a fost învinsă acasă şi a fost eliminată

EUROPA LEAGUE. Joi seara au fost programate partidele din returul optimilor de finală ale Europa League. Arsenal a întors rezultatul de la Rennes şi s-a calificat în sferturi cu scorul general de 4-3, dar Inter Milano a fost eliminată de Eintracht Frankfurt.

14 mart. 2019, 08:50

EUROPA LEAGUE LIVE. Două meciuri au intrat în prelungiri, Benfica – Dinamo Zagreb şi Slavia Praga – FC Sevilla. În ambele întâlniri gazdele au obţinut calificarea în timpul adiţional.

Ora 19:55

Dinamo Kiev – Chelsea 0-5 (0-3 în tur)

FC Krasnodar – Valencia 1-1 (1-2)

Sazburg – Napoli 3-1 (0-3) Digi Sport 3, Telekom Sport 2

Ora 22:00

Arsenal – Rennes 3-0 (1-3)

Inter Milano – Eintracht Frankfurt 0-1 (0-0)

Slavia Praga – FC Sevilla 4-3, după prelungiri (2-2)

Villarreal – Zenit St. Petersburg 2-1 (3-1)

Benfica – Dinamo Zagreb 3-0 (0-1)

EUROPA LEAGUE LIVE. Tragerea la sorți a meciurilor din sferturile de finală și semifinale va avea loc vineri, 15 martie. Finala va avea loc pe 29 mai, pe Stadionul Olimpic din Baku (Azerbaidjan).