Ibrahimovic a înscris fără să vrea împotriva Moldovei. Cel mai BIZAR gol din cariera suedezului VIDEO

Zlatan Ibrahimovic a fost autorul unui gol amuzant vineri seara, în meciul Moldova - Suedia, disputat la Chişinău, în preliminariile Euro 2016.

28 mart. 2015, 12:10

Republica Moldova a încercat să-i ţină piept puternicei naţionale a Suediei, vineri seara, în meciul jucat acasă, în preliminariile Euro 2016. A făcut-o cu succes timp de o repriză, scorul pauzei fiind 0-0, însă în chiar minutul 1 al reprizei secunde moldovenii le-au făcut cadou nordicilor primul gol al meciului.

Citeşte şi Reacţia genială a unui fotbalist, provocat de Ibrahimovic. Cum a fost umilit starul suedez VIDEO

Portarul Ilie Cebanu, care activează în Rusia, la Mordovia Saransk, a încercat o degajare, însă a trimis mingea fix în capul lui Zlatan Ibrahomovic, de unde a ricoşat în poartă.

Scorul final a fost 2-0 pentru Suedia, Ibrahimovic mai înscriind o dată, în minutul 84, din penalty.