Penalty-ul lamentabil de la Miercurea Ciuc i-a fost fatal lui Gicu Grozav. Îşi reziliază contractul cu Dinamo

Gicu Grozav (28 de ani) își va rezilia azi contractul cu Dinamo. Fotbalistul le-a cerut șefilor grupării din Ștefan cel Mare dezlegarea, fără pretenții financiare suplimentare, iar aceștia au fost de acord.

02 nov. 2018, 09:52

Gicu Grozav a fost aspru criticat de fani, dar şi de alţi microbişti pentru felul în care a executat lovitura de la 11 metri în meciul cu Csikszereda. El a avut şansa să închidă meciul, dar a ales o scăriţă în locul unei execuţii obişnuite şi a trimis balonul peste poartă.

În urma criticilor, venite inclusiv din partea antrenorului, Grozav a cerut rezilierea contractului. El semnase cu Dinamo exact în urmă cu o lună, pe 2 octombrie 2018. De când a revenit la Dinamo, Gicu Grozav a jucat două meciuri ca titular, în egalurile de la Chiajna şi cu Dunărea Călăraşi, a intrat în minutul 58 în meciul pierdut la Botoşani (scor 0-2), iar în meciul de joi seara, de la Miercurea Ciuc, a intrat în minutul 39.