OANA ZĂVORANU, audiată la poliţie după ce a fost prinsă în FLAGRANT când ŞANTAJA un medic – VIDEO

Oana Zăvoranu a ajuns pe mâna poliţiei. Vedeta a fost prinsă în flagrant în timp ce şantaja un medic care îi pusese silicoane. Oana Zăvoranu îi ceruse medicului 10,000 de euro pentru a nu depune plângere împotriva sa şi pentru a nu vorbi la televizor despre implicarea sa în dosarul silicoanelor, informează România TV. Oana Zăvoranu a fost eliberată sub control judiciar după cinci ore de audieri.
Romania TV
22 mai 2014, 15:23
OANA ZĂVORANU, audiată la poliţie după ce a fost prinsă în FLAGRANT când ŞANTAJA un medic - VIDEO

UPDATE: Oana Zavoranu a fost eliberata in jurul orei 22:30 sub control judiciar. Ea a plecat de la Sectia de Politie nr. 12 impreuna cu avocatul ei. Vedeta nu a dorit sa faca declaratii si a intrat direct in casa. Le-a spus jurnalistilor ca ii asteapta la viitorul ei eveniment si nu s-a dezlipit de avocatul ei. Avocatul vedeti spune ca tot ce s-a intamplat nu are legatura cu vreun santaj, ci este vorba despre niste bani pe care doctorul Valcu trebuia sa ii plateasca drept despagubire Oanei Zavoranu pentru ca i-ar fi distrus sanii.

 

„Oana a cerut contravaloarea a sase operatii estetice de mare precizie si masura. Din pacate ea a ales o metoda nefericita de intra in sfera ilicitului penal. Avem fotografii clare care arata ca sanii Oanei au fost facuti praf de acest doctor. La acel flagrant, doctorul Marek i-a aruncat plicul Oanei in masina. Poate trebuia sa o asist eu pe Oana la aceasta procedura si nu se intampla ce s-a intamplat”, a spus avocatul Alexandru Murarescu, cel care o reprezinta pe Oana Zavoranu.

Oana Zăvoranu a fost audiată la poliţiştii Secţiei 12 din Bucureşti după ce a fost prinsă în flagrant în timp ce primea 10,000 de euro de la un medic estetician pe care l-ar fi şantajat că depune plângere împotriva sa şi că va face afirmaţii privind implicarea sa în dosarul silicoanelor.

Potrivit biroului de presă al Direcţiei Generale a Poliţiei Municipiului Bucureşti (DGPMB), flagrantul a fost efectuat cu asistenţa unui procuror joi după-amiază după ce esteticianul a apelat la anchetatori şi a povestit că Oana Zăvoranu l-a ameninţat că va merge la televiziuni şi va declara că medicul face parte din gruparea acuzată de corupţie în dosarul operaţiilor estetice.

Oana Zăvoranu, primele declaraţii la ieşirea din secţia de Poliţie

Potrivit unor surse judiciare, medicul şantajat ar fi cunoscutul medic de chirurgie plastică Marek Vâlcu.

Magistraţii Tribunalului Bucureşti au dispus pe 27 aprilie arestarea preventivă pentru 30 de zile a trei medici de la Spitalul Clinic de Urgenţă de Chirurgie Plastică, Reconstructivă şi Arsuri din Bucureşti, acuzaţi de corupţie în dosarul operaţiilor estetice.

Medicii, specialişti în chirurgie plastică, reconstructivă şi estetică, ofereau consultaţii pacienţilor care doreau efectuarea unor operaţii estetice, atât în cadrul Spitalului Clinic de Urgenţă de Chirurgie Plastică, cât şi în cadrul unor clinici private.

În discuţiile purtate, medicii le comunicau pacienţilor că pot opta pentru efectuarea intervenţiei în spitalul public sau într-o clinică privată, prezentându-le avantajele financiare (un preţ mai mic) de care ar fi beneficiat în cazul în care intervenţia s-ar fi realizat într-o unitate spitalicească publică.

Marioara Zăvoranu este în stare de şoc.
„Eu nu cred asa ceva. Cred ca este o făcătură. Oana nu este capabilă de asa ceva. Nu cred. Oana nu este genul asta. Probabil este vorba despre o dispută între medici. Prima dată şi-a făcut operaţia la Marek şi a doua oara la alt medic. Eu nu cred că Oana poate să ceară mită la cineva. La ultima operaţie a fost foarte mulţumită. Eu ca mamă nu pot să cred aşa ceva. Ea n-a făcut în viaţa ei niciun şantaj. Cred că sunt prostii ale medicilor”, a declarat Marioara Zavoranu, mama Oanei Zăvoranu.

DailyBusiness
Andra și Cătălin Măruță plătesc o avere pentru școala celor 2 copii. David și Eva învață la Cambridge School of Bucharest
Spynews
Fiul lui Ilie Dumitrescu ar fi provocat un accident, în Capitală! Toto Dumitrescu este căutat, după ce a fugit de la locul faptei
Bzi.ro
Imagini spectaculoase cu Andreea Esca în Grecia! „Cea mai lungă vacanță de când am carte de muncă!” – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Mitică Dragomir îi dă un sfat fiului lui Ilie Dumitrescu, căutat de Poliție după ce a fugit de la locul accidentului
Capital.ro
Se schimbă cărțile de identitate din octombrie. Statul care trece la buletinul electronic
Playtech.ro
Cum se face succesiunea pentru un apartament: pașii legali și taxele de plată
Adevarul
Scenariu de coșmar - Dronele din Polonia, doar o diversiune, România ar fi ținta reală. Șeful generalilor: „Acțiunea rușilor a fost deliberată”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
A murit pe scările spitalului din Reșița, după ce o treapă s-a rupt: „Un infarct”
Cancan.ro
S-a aflat! El este bărbatul care l-a ucis pe Auraș în lupta de stradă de la Craiova. Cu ce se ocupă tânărul
iamsport.ro
George Copos, acum 40 de ani. Fata de lângă el este vedetă TV și a rupt tăcerea: 'Aveam 20 de ani'
MediaFlux
NATO, în război cu Rusia! Moscova amenință după dronele rusești din România și Polonia
stirilekanald.ro
Cine l-a înjunghiat pe Auraș în timpul măcelului de la Craiova. Criminalul era deja cunoscut în lumea interlopă. De la ce a pornit totul
substantial.ro
Dacă te balonezi și elimini gaze de peste 25 de ori pe zi, mai ales împreună cu alte simptome, ar fi bine să știi ce înseamnă