Președintele Belarusului, Alexandr Lukașenko, a fost internat de urgenţă. El s-a simţit rău încă din timpul paradei de la Moscova, la care a participat

Alexandr Lukaşenko, preşedintele din Belarus, a ajuns de urgenţă la spital. Liderul de la Minsk s-a simţit rău încă din timpul paradei miitare de la Moscova, ultimul eveniment public la care a participat.
Mircea Filipescu
14 mai 2023, 12:20
Președintele Belarusului, Alexandr Lukașenko, a fost internat de urgenţă. El s-a simţit rău încă din timpul paradei de la Moscova, la care a participat

Alexandr Lukaşenko, preşedintele din Belarus, a ajuns de urgenţă la spital, a anunţat presa din Minsk. După ce preşedintele a fost internat, accesul în clinică a fost interzis, iar străzile din jur au fost închise şi sunt foarte bine păzite.

Citeşte şi  Întâlnire la cel mai înalt nivel în Roma! Volodimir Zelenski l-a vizitat oficial pe Papa Francis. În Ucraina răsună alarmele de război

Deocamdată nu au fost oferite presei alte detalii despre starea de sănătate a lui Lukaşenko, un cunoscut apropiat al preşedintelui rus, Vladimir Putin. Media oocidentală a speculat încă din timpul paradei de la Moscova, din 9 mai, că liderul de la Minsk are probleme grave de sănătate.

Citeşte şi Jumătate din globul pământesc își va schimba clima. Ce se va întâmpla cu România

La parada de la Moscova, preşedintele Belarusului, Aleksandr Lukaşenko, a avut parte de momente neplăcute, după ce i s-a făcut rău. Lukaşenko nici nu a mai rămas la dineul festiv oferit de preşedintele rus Vladimir Putin la Kremlin, fapt foarte rar întâlnit, toţi invitaţii de la paradă participând şi la festin.

DailyBusiness
O nouă victorie a PSD în fața lui Bolojan. Guvernul a aprobat modificările la OUG care i-a revoltat pe primari
Spynews
Halloween 2025: Idei de costume, decorațiuni și cum să organizezi o astfel de petrecere acasă
Fanatik.ro
Doctorița din Buzău, găsită decedată în camera de gardă, divorțase acum 8 luni. Ce a solicitat în instanță fostul soț, ofițer de poliție judiciară
Capital.ro
Adevărul despre apariția lui Călin Georgescu. Traian Băsescu l-a „citit” instant: Încerca de atunci să-și facă loc
Playtech.ro
Ce poți să faci dacă îți întârzie salariul la locul de muncă. Ce drepturi ai, cum poți sancționa angajatorul cu amenzi
Adevarul
Apariție misterioasă la Cernobîl: câini cu blană albastră rătăcesc prin zona de excludere
wowbiz.ro
AVEM PRIMA REACȚIE a lui Irinel Columbeanu după ce Monica Gabor s-a întors în România: „Nici nu m-a...”
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, irezistibilă în noua reclamă! S-a încins atmosfera când a apărut în costum de baie
kanald.ro
A murit tatăl lui Andrei Ștefănescu! „Dumnezeu să te odihnească, eroul meu!”
Cancan.ro
Ce a făcut mulțimea când Principesa Margareta și Principele Radu au ajuns la sfințirea Catedralei Mântuirii Neamului
iamsport.ro
L-a distrus pe Edi Iordănescu și l-a acuzat în direct că a aranjat un meci al naționalei României: ”Dă boala peste mine când te aud, deșteptul care ești!”
MediaFlux
Vești bune pentru toți românii care reciclează! Vor putea primi mai mulți bani!
stirilekanald.ro
Imagini cutremurătoare în curtea spitalului din Buzău, după ce directorul medical Ștefania Szabo a murit în camera de gardă! E crunt! Ce sa întâmplă ACUM
substantial.ro
Confidențialitate și profesionalism în activitatea unui detectiv Timișoara