Ciolacu regretă că a votat Guvernul Orban. „N-am crezut că este atât de slab. Nu va mai fi prim-ministru după 6 decembrie”

Marcel Ciolacu regretă că a votat Guvernul Orban şi e convins că social-democraţii nu vor intra în Opoziţie. Preşedintele PSD se gândeşte chiar să pregătească o propunere de premier, aşa cum prevede Constituţia în cazul partidului care a obţinut cele mai multe voturi la alegerile parlamentare
Razvan Mihalascu
26 nov. 2020, 23:29
Ciolacu regretă că a votat Guvernul Orban.
Ciolacu regretă că a votat Guvernul Orban. "Nu va mai fi prim-ministru"

De asemenea, Ciolacu a declarat la TVR 1 că Ludovic Orban nu mai are şansă să rămână premier după alegerile parlamentare din 6 decembrie.

Ciolacu regretă că a votat Guvernul Orban. „Conduce din punct de vedere politic după modelul anilor ’92-’96”

Preşedintele PSD a recunoscut că a contribuit la învestirea Guvernului condus de Ludovic Orban, o decizie pe care acum o consideră greşită.

„Ludovic Orban nu va mai fi prim-ministru după 6 decembrie. Și Doamne ferește să mai fie! L-am făcut și eu o dată premier și regret și-mi asum…n-am crezut că este atât de slab și conduce din punct de vedere politic după modelul anilor ’92-’96”, a declarat Marcel Ciolacu, la TVR 1, conform Ştiripesurse.

Preşedintele PSD a declarat joi că ar fi ipocrit dacă nu ar recunoaşte greşelile făcute în trecut de social-democraţi, dar susţine că au învăţat din ele şi partidul a trecut printr-o reformă profundă, fiind în acest moment singurul care nu are pe listele pentru alegerile parlamentare nicio persoană condamnată sau urmărită penal.

Citeşte şi: Marcel Ciolacu susţine că PSD este singurul partid fără „penali” pe liste la alegerile parlamentare

Marcel Ciolacu continuă atacul împotriva lui Klaus Iohannis, după acuzaţiile lansate de preşedinte la adresa PSD. Preşedintele Camerei Deputaţilor l-a acuzat pe şeful statului că nu are logică şi argumente şi a anunţat că va trimite o scrisoare ambasadorilor statelor europene.

Citeşte şi: Marcel Ciolacu: „Vom câştiga aceste alegeri. Doamne fereşte, de Moş Nicolae să rămânem cu Orban premier”

De cealaltă parte, Ludovic Orban exclude o alianţă PSD – PNL, după alegerile parlamentare din 6 decembrie. Preşedintele PNL a afirmat că social-democraţii ar trebui „să stea departe de putere” timp de 10 ani pe motiv că „PSD a ţinut România pe loc şi a blocat orice fel de reformă, de modernizare, fiind practic un partid al sărăciei”

Citeşte şi: Orban exclude o alianţă PSD – PNL. „PSD a ţinut România pe loc, fiind un partid al sărăciei”

DailyBusiness
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Care sunt, de fapt, criteriile de departajere la CM 2026. Ce se întâmplă dacă două echipe termină la egalitate
Capital.ro
Regulă pentru românii cu aer condiționat. Greșeala care îți poate crește factura la energie
Playtech.ro
Cod roșu de caniculă și restricții de trafic în România. Județele unde se vor depăși 40 de grade
Adevarul
Infractor prins după o urmărire spectaculoasă. Un șofer și-a oferit mașina polițistului: „Urcați în spate!”
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Victor Pițurcă, făcut praf de fostul apropiat al lui Gigi Becali: ”E pervers. Nu are principii și caracter!”
MediaFlux
Rusia tună și fulgeră la adresa României. Gestul lui Emil Boc a enervat oamenii lui Putin: ”Este scandalos”
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?