Codrin Ştefănescu comentează situaţia din PSD: „Este cu adevărat dramatică, ridicolul este absolut”

Fostul secretar general al PSD, Codrin Ștefănescu, consideră că situația din interiorul PSD este una dramatică, iar faptul că partidul nu creşte în sondaje, cu toate că rivalii de la PNL sunt în scădere, este consecinţa acţiunilor actualei conduceri a partidului.
Romania TV
27 mai 2020, 11:19
Codrin Ştefănescu comentează situaţia din PSD:

„M-ati intrebat: de ce nu creste PSD in sondaje? Eu cred ca stiti singuri rāspunsul! Am citit cu maximā atentie comentariile voastre la postarea mea despre realitatea din partid. Si m-ati lamurit voi pe mine, asta-i sigur!

Situatia e cu adevārat dramaticā, ridicolul e absolut, lipsa noastrā de reactie e tot mai evidentā. Insā nu toti suntem lasi sau absolventi de academii secrete. Noi, civilii, vom lupta pentru ideile care ne-au consacrat si pentru care am fost votati. Asa cum am fācut si acum 30 de ani la Revolutie! Iar ideea ruperii PSD e total neavenitā. Fiti aproape, avem nevoie de voi toti!”, scrie Codrin Ștefănescu pe pagina sa de Facebook.

Ştefănescu a criticat conducerea PSD în mai multe rânduri în ultimele zile, alimentând zvonurile că ar exista un grup de membri importanţi care pregătesc o schimbare la vârful partidului şi chiar i-ar fi cerut lui Marcel Ciolacu să nu mai candideze la congres pentru a ocupa funcţia de preşedinte.

Citeşte şi: Sondaj Inscop: PNL la 38,5%, PSD 25,8%, USR PLUS 10,2% și Pro România 9,4%

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
Supercomputerul a decis! Ce șanse are Universitatea Craiova să meargă mai departe în Liga Campionilor. Oltenii sunt mari favoriți în primul tur preliminar
Capital.ro
Ce salariu avea Nicolae Ceaușescu: „Cel mai mic din lume!” Cum funcționau majorările de salarii în România comunistă
Playtech.ro
De ce românii plătesc atât de mult la energie, deși țara produce ieftin. Unde se duc 45% din banii din facturi
Adevarul
Cum este văzută reforma AEP care presupune concedieri masive, noi legi pentru partide și reguli dure pentru publicitatea politică
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Șoferul unei basculante a trecut pe roșu și a lovit putenic o mașină, în Chitila. Bărbatul din autoturism este în stare gravă
iamsport.ro
Șocant! Un fost jucător argentinian al Rapidului distruge România: 'Sunt toți țigani! O țară groaznică'
MediaFlux
Acuze fără precedent lansate de Traian Băsescu. „Se pregătesc să saboteze România”
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi