Codrin Ştefănescu, dezlănţuit la adresa votanţilor „rezist”: „Mor oameni cu zile, s-au pierdut libertăţile. Cum dormiţi noaptea?”

Fostul secretar general al PSD, Codrin Ştefănescu, atacă votanții "rezist", după scenele de la Spitalul Foișor, care a fost evacuat în toiul nopții pentru a fi transformat în unitate suport COVID.
Filip Stan
10 apr. 2021, 22:24
Codrin Ştefănescu, dezlănţuit la adresa votanţilor

Codrin Ştefănescu îi întreabă pe cei care au ales actuala putere cum e simt când văd ce se întâmplă acum în România.

„România trăiește un coșmar de când sunt reziștii la putere! Și când mā gândesc la ce cozi ați stat sā-i votați pe nemernicii āstia! Câte luminițe ați aprins la mitingurile lor, ce potop de urā și înjurături la adresa noastrā! Cā vreți o țara ca afarā, jos ciuma roșie, huooo Dragnea, Codrin, Șerban Nicolae, Olguța și alții!

Iar azi, reziștii pe care i-ați votat, vā distrug sistematic pe toți! Mor oameni cu zile, s-au pierdut libertățile și locurile de muncā, suntem îndatorați de ei pentru următoarele zece generații! Cum dormiți noaptea, voi, votanți ai rezistilor?”, scrie Codrin Ștefănescu pe Facebook.

Codrin Ştefănescu: „PSD-ul de azi e condus tot de un fel de rezişti”

Fostul secretar general al PSD din vremea când partidul era condus de Liviu Dragnea, Codrin Ştefănescu, i-a atras atenţia lui Marcel Ciolacu, în urmă cu o lună, că nu are niciun drept să se laude cu rezultatele fostelor guvernări social-democrate, deoarece nu a avut niciun merit în cadrul acestora.

”Ciolacu vorbește despre realizārile fostei guvernări PSD, comparativ cu guvernarea iresponsabilā a reziștilor de azi. Nu are dreptul! Pentru cā nu a avut nici un rol, nici mācar atunci când Dragnea l-a propus și numit in funcția de vicepremier! Iar cei care au lucrat cu noi la programul de guvernare, au fost scoși de pe listele parlamentare chiar de el! Toți, absolut toți! Inclusiv Petre Daea – cel mai bun ministru al agriculturii din toate timpurile. Pentru cā PSD-ul de azi e condus tot de un fel de reziști!”, a scris Codrin Ștefănescu.

Citeşte şi: EXCLUSIV Gabriela Firea, după evacuarea Spitalului Foişor: „Mi-au dat lacrimile. Se dă vina pe medici, pe pacienţi, numai cei care conduc nu sunt vinovaţi”

DailyBusiness
George Simion, între tortul Groenlandei și fursecurile României. Ce a declarat liderul AUR
Spynews
Răsturnare șocantă în cazul crimei din Timiș! Un adult ar fi fost implicat în uciderea lui Mario. Ce declarații a făcut unchiul victimei
Fanatik.ro
Actorul celebru de pe Netflix care va concura la Jocurile Olimpice de la Milano. A câștigat o medalie olimpică în urmă cu 12 ani
Capital.ro
Noi reguli auto UE din 2026. Aceste autoturisme diesel au limită de circulație. Unde n-au drept să meargă în orașe
Playtech.ro
Principalele schimbări privind acordarea concediilor medicale în 2026. Ce drepturi se pierd și ce obligații apar
Adevarul
Cine sunt pasagerii avioanelor numiți „păduchi de poartă”. Fenomenul vizibil în aproape orice aeroport care îi exasperează pe ceilalți călători
wowbiz.ro
VIDEO Tatăl lui Mario, adus la capelă sub escortă. Ținut de forțele de ordine, bărbatul își strigă durerea: „Mario, unde ești? Mario, de ce m-ai lăsat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Foc puternic în Rahova! Este vorba de mai multe case. Pompierii au început evacuarea
iamsport.ro
Lucescu l-a scos din România pe fotbalistul aflat pe ”lista neagră a Securității”, iar acesta a fugit în Germania cu o jucătoare de tenis: ”Niciodată nu ați spus, incredibil!”
MediaFlux
Cum era școala românească la 1900: cadouri pentru profesori și examene aranjate
stirilekanald.ro
Tatăl lui Mario, desfigurat de durere! Urlă și plânge și...
Top 5 sloturi Yggdrasil