Marcel Ciolacu anunţă execuţia lui Vlad Voiculescu: „Noi vom depune la 1 februarie o moţiune simplă pentru Ministrul Sănătăţii”

Preşedintele PSD a intervenit marţi în emisiunea lui Victor Ciutacu, de la România TV, şi a fost extrem de critic la adresa campaniei de vaccinare din ţara noastră.
George Russo
26 ian. 2021, 21:37
Marcel Ciolacu anunţă execuţia lui Vlad Voiculescu:
Marcel Ciolacu

„Imi pare rau ca am avut dreptate. Iarasi avem lamentarile liderilor PNL, care nu sunt niciodata in stare sa duca un act administrativ pana la capat. La 1 februarie vom chema in parlament la audieri pe cei responsabili de aceasta campanie. Asistam la cea mai mare anumalie: guvernu nu are nicio responsabilitate, nu-si asuma nimic. Am auzit de la domnul Citu ca pana la 1 septembrie vom avea 10,4 milioane de romani vaccinati. Ce se intampla daca nu? Orice politician responsabil ar trebui sa-si depuna demisia.

Marcel Ciolacu anunţă o moţiune depusă de PSD împotriva lui Vlad Voiculescu

Oamenii politici, cand au de-a face cu sanatatea si viata romanilor, sa-si asume responsabilitatea. Am ajuns in situatia in care ministrul Sanatatii sa spuna ca nu are inbcredere in cifrele pe care chiar ministerul lui le gestioneaza. Noi vom depune de la 1 februarie o motiune simpla pentru ministrul Sanatatii, poate nu intelege ca pandemia de acest minister tine.

Poate intram in UE si cand trece o motiune simpla automat acel ministru este schimbat. Vrem o tara ca afara dar nu respectam nicio regula. Trebuie sa intram intr-o normalitate si nu cea promisa de domnul Iohannis, care aduce perdantii sa conduca Romania.

Vorbeam azi despre modificarile constitutionale si vreau sa va spun ca in Italia, daca se modifica majoritatea, in momentul acela se fac alegeri anticipate. Vrem sa fim originali, cum se intampla acum cu vaccinarea si testarea. Noi deschidem scolile fara nici macar sa testam rapid profesorii. Pur si simplu nu au niciun plan coerent, intotdeauna gasesc exceptii.”, a spus Marcel Ciolacu.

Citeşte şi: Guvernul are pe agenda de miercuri modificarea prin OUG a Codului Administrativ, astfel încât prefecţii să poată fi înregimentaţi politic

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Fostul fotbalist de la Dinamo care a suferit două transplanturi de celule stem. S-a confruntat cu stări de rău, iar ce a urmat a fost complet neașteptat
Capital.ro
Am pierdut-o pe cea mai mare actriță a României. Nimeni nu o va putea înlocui. A fost unică!
Playtech.ro
Serie de cutremure în România în urmă cu scurt timp! Unde s-au simţit seismele
Adevarul
Putin s-a adresat națiunii având în spate o hartă uriașă a Rusiei. Cum stau lucrurile în realitate pe câmpul de luptă din Ucraina, potrivit analiștilor
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Cum a ajunbs România bătaia de joc a importatorilor. Mâncăm "furaje pentru animale"
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet