Poliţist din Alba Iulia, reţinut pentru şantaj şi hărţuire faţă de fosta soţie

Şeful Biroului circulaţia pe drumurile publice din cadrul Poliţiei Locale Alba Iulia a fost reţinut pentru 24 de ore pentru şantaj faţă de fosta sa soţie, poliţist în cadrul IPJ Alba.
Romania TV
15 feb. 2019, 16:36
Poliţist din Alba Iulia, reţinut pentru şantaj şi hărţuire faţă de fosta soţie

Şeful Biroului circulaţia pe drumurile publice din cadrul Poliţiei Locale Alba Iulia, Marius Rece, şi-a petrecut ziua de joi în arestul Poliţiei. El a fost reţinut pentru 24 de ore pentru hărţuire şi ameninţare, scrie adevarul.ro.

Potrivit IPJ Alba, Marius Rece este cercetat pentru ameninţare în formă continuată şi hărţuire, asupra fostei soţii. El a fost reţinut de poliţişti pentru 24 de ore şi introdus în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă din cadrul IPJ Alba.

Fosta soţie a lui Marius Rece este poliţist la Centrul de Formare Iniţială şi Continuă al MAI de la Orăştie.

Bărbatul a fost dus în arestul poliţei din Deva, iar vineri, 15 februarie, va fi prezentat unui procuror care ar urma să avanseze propunerea de arestare preventivă pe 30 de zile.

În ultima perioadă, pe contul său de facebook, în prezent inactiv, poliţistul local a postat în mai multe rânduri texte cu trimitere la fosta sa soţie şi la relaţia tensionată pe care au avut-o. Maşina acesteia a ars în urmă cu câteva luni, în faţa unei case din Alba Iulia, fiind deschis şi în acest caz un dosar penal pentru distrugere. Cei doi au împreună un băieţel.

DailyBusiness
Nicușor Dan: Voi participa la orice dezbatere cu George Simion
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Câți ani are Ilinca, soția lui George Simion: Nimeni nu se aștepta la asta!
Fanatik.ro
Variantă surpriză de premier dacă George Simion câștigă alegerile. Sociolog: “Călin Georgescu iese din discuție”
Capital.ro
Interdicție la plata cu cardul. Devine ilegal să folosește cardurile la achiziții. Va fi lege națională
Playtech.ro
Pensia anticipată cu penalizări: când o poți solicita și ce reduceri se aplică
DailyBusiness
PNL a decis să îl susțină pe Nicușor Dan în turul doi al alegerilor prezidențiale
Adevarul
Un economist din BNR explică prăbușirea leului după alegeri: „După ce au împins baba pe scări, PSD-iștii se retrag”
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Amenzi de circulație care se pot plăti pe jumătate din 2025. Care e singura condiție
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Mai puțini bani, mai rar! Cum se schimbă voucherele de alimente pentru românii cu venituri mici
Cancan.ro
Noi DETALII în cazul Mariei, tânăra de 20 de ani găsită în stare gravă după o petrecere cu șeicii din Dubai: 'Șchiopăta, iar un paznic era în spatele ei' 😲
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Se retrage permisul auto în România. Șoferii care vor pierde carnetul în 2025. Nu poți contesta
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Doi români plâng moartea fiului lor. Tânărul de 20 de ani a fost ucis cu sânge rece, pe o stradă din Italia: "De ce l-au omorât pe el? Fiul meu nu se va mai întoarce"
Când se măresc alocațiile copiilor. Ce trebuie să știe toți părinții
MediaFlux
Surpriză pentru pensionari: Statul oferă sume suplimentare lunare. Cine beneficiază și cât se acordă
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Alegerile în aer: contestația-bombă care aruncă România într-o criză democratică