Bayern Munchen a început anul în forţă. Primele goluri al campioanei Europei, în 2014 VIDEO

Bayern Munchen se află de duminica trecută într-un stagiu de pregătire la Doha, în Qatar, unde elevii lui Pep Guardiola au susţinut joi seara primul meci de verificare din acest an. Aversara bavarezilor a fost campioana Sudanului, Al-Merrikh.

09 ian. 2014, 19:07

Bayern Munchen, campioana Europei şi recent câştigătoare a Campionatului Mondial al Cluburilor, a câştigat cu scorul de 2-0 primul amical din acest an, jucat împotriva sudanezilor de la Al-Merrikh.

Trupa lui Guardiola a marcat câte un gol în fiecare repriză, primul fiind semnat de Julien Green, în minutul 35, iar cel de-al doilea de Claudio Pizzaro, în minutul 53.

Guardiola a început cu următoarea formulă de echipă: Starke – Weiser, Dante, Martínez, Contento – Lahm, Kroos – Shaqiri, Götze, Green – Ribéry. La pauză a fost schimbat întreg lotul, cu excepţia portarului Tom Starke.

1-0 Bayern Munchen

2-0 Bayern Munchen