Confruntare între Olăroiu şi Dan Petrescu, în campionatul Chinei. „Bursucul” a fost învins de „Oli”

Formaţia Jiangsu Suning, antrenată de Cosmin Olăroiu, a câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-0), meciul disputat cu echipa lui Dan Petrescu, Guizhou Hengfeng, în etapa XVI-a a campionatului Chinei.

05 aug. 2018, 13:33

Guizhou Hengfeng a deschis scorul, prin Zheng Kaimu, în minutul 65, dar gazdele au marcat repede de două ori, prin Boakye ’72 şi Wu Xi ’74. Golul de 3-1 a fost reuşit de Zhang Xiaobin, în minutul 90.

Jiangsu Suning ocupă locul al cincilea în clasament, cu 28 de puncte, iar Guizhou este în continuare pe ultima poziţie, cu opt puncte. Lider este Beijing Guoan, cu 33 de puncte.