Doi se ceartă, al treilea câştigă. Gol din lovitură liberă, după o schemă vicleană VIDEO

O echipă argentiniană de fotbal în sală a egalat în ultimul minut, din lovitură liberă, după ce jucătorii săi au recurs la un truc menit să-i păcălească pe adversari.

04 oct. 2013, 14:28

Trei jucători argentinieni au conlucrat cu succes la executarea unei lovituri libere la fotbal în sală. Dramatismul situaţiei a fost dat şi de faptul că faza cu pricina s-a consumat în ultimul minut al partidei, iar adversarii conduceau cu scorul de 9-8.

Pentru a le înşela vigilenţa celor din zid era nevoie de multă dibăcie, iar pentru a avea succes, cei trei putenţiali executanţi au ales să provoace confuzie în rândul lor.

Citeşte şi Super-schemă din lovitură liberă. Au marcat după ce şi-au păcălit adversarii cu un truc genial VIDEO

Doi s-au întreptat în acelaşi timp spre balon şi s-au ciocnit, câzând la pământ, iar un al treilea a executat perfect şi a egalat.