VIITORUL – STEAUA 3-1 în etapa a 2-a a play-off-ului din LIGA I. Vezi CLASAMENTUL

VIITORUL - STEAUA 3-1. Viitorul s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-1 (0-0) cu Steaua în etapa a 2-a a play-off-ului din Liga I. Steaua a jucat în 10 din min. 17, după eliminarea lui Gabriel Tamaş.

18 mart. 2017, 20:27

VIITORUL STEAUA 3-1. Fl. Tănase a fost primul care a pus în pericol poarta Viitorului, cu un șut de la 20 metri, care s-a dus puțin peste poarta lui Rîmniceanu. În minutul 17, Tamaș a fost eliminat după un fault grosolan comis asupra lui Purece. Fl. Coman a deschis scorul în minutul 47, învingându-le pe Niță cu un șut din câțiva metri. Avantajul dobrogenilor a fost majorat de către Vl. Morar în minutul 56, care a marcat cu un șut dintr-un unghi aproape imposibil. Casap a dus scorul la un incredibil 3-0, înscriind cu un șut înșelător de la 20 metri în minutul 74. Alibec a redus din proporțiile scorului în minutul 79, marcând dintr-o lovitură liberă de la marginea careului.

VIITORUL – STEAUA min. 80: GOL STEAUA! A marcat Alibec! VIITORUL – STEAUA 3-1! VIDEO AICI

VIITORUL – STEAUA min. 74: GOL VIITORUL! A marcat Casap ! VIITORUL – STEAUA 3-0! VIDEO AICI

VIITORUL – STEAUA min. 56: GOL VIITORUL! A marcat Vl. Morar ! VIITORUL – STEAUA 2-0! VIDEO AICI

VIITORUL – STEAUA min. 47: GOL VIITORUL! A marcat Fl. Coman! VIITORUL – STEAUA 1-0! VIDEO AICI

VIITORUL – STEAUA min. 17: Tamaş este eliminat după o intrare dură la Purece! VIDEO AICI

Echipele de start:

Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Țîru, Boli, Ganea – Roșu, Nedelcu, Vînă – Purece, Chițu, Fl. Coman
Rezerve: Buzbuchi, Rădoi, Casap, G. Iancu, Vl. Morar, Cicâldău, Hodorogea
Antrenor: Gheorghe Hagi

Steaua: Fl. Niță – Enache, Bălașa, Tamaș, Momcilovic – Muniru, Ovidiu Popescu, Pintilii – Jakolis, Tănase, Alibec
Rezerve: Stăncioiu, Pleașcă, V. Achim, Moke, Boldrin, De Amorim, Gnohere
Antrenor: Laurențiu Reghecampf