Radu Banciu dezamăgit de Iohannis: „M-am plicitist de Iohannis, nu mai vreau să-l văd”. Ce spune de Ponta

Realizatorul emisiunii Lumea lui Banciu i-a şocat pe telespectatorii B1 TV, miercuri seară, când a afirmat că Victor Ponta a fost net superior lui Klaus Iohannis în dezbaterea electorală de miercuri seară.
Romania TV
12 nov. 2014, 21:38
Radu Banciu dezamăgit de Iohannis:
Radu Banciu s-a scuzat în fața telespectatorilor B1 pentru ce urma să zică.

„Știu că publicul B1 nu vrea să audă asta dar eu nu am ce să fac: Victor Ponta a fost net superior în această dezbatere”, a spus realizatorul TV, la începutul emisiunii Lumea lui Banciu de pe B1 TV.

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Candidatul ACL, Klaus Iohannis, a acceptat şi a doua confruntare cu Victor Ponta, după cea de marţi seara. Deşi mai mulţi analişti politici, jurnalişti, dar şi politicieni de dreapta au spus că Iohannis a venit total nepregătit la prima dezbatere, Iohannis s-a apărat spunând că a fost doar „un talk-show, nu o dezbatere pe teme prezidenţiale”, „dar, decât nimic..”.

DEZBATERE PONTA – IOHANNIS. Victor Ponta, pe primul loc şi în doua confruntare – SONDAJ

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Victor Ponta şi Klaus Iohannis s-au întâlnt, miercuri seara, la a doua dezbatere pentru turul al doilea al alegerilor prezidenţiale. După ce în prima confruntare, Iohannis a acuzat că nu cunoaşte formatul şi temele emisiunii şi i s-a imputat faptul că a venit total nepregătit, staff-ul ACL a fost mandatat miercuri să negocieze formatul emisiunii care va avea loc la B1 TV.

DEZBATERE PONTA – IOHANNIS. Klaus Iohannis, nepregătit şi la a doua dezbatere electorală VIDEO

RomaniaTV.net va prezenta LIVE TEXT cea de-a doua confruntare a celor doi finalişti ai alegerilor prezidenţiale.

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Analişti: Ponta e favorit, Iohannis are şanse în turul II. Prezenţa, peste 55%

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014.   Pentru campania de la turul II al prezidenţialelor, social-democraţii au propus patru emisiuni, la patru televiziuni de ştiri, iar ACL o dezbatere pe teren neutru.

Marţi seară a avut loc o primă confruntare între cei doi candidaţi, la Realitatea TV, iar miercuri seară aceştia urmează să se întâlnească la B1 TV.

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Victor Ponta-Klaus Iohannis, prima dezbatere electorală. Cum s-au contrat cei doi

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014 TURUL II. Potrivit unui sondaj CSCI, Victor Ponta a dominat, marţi seară, dezbaterea electorală cu Iohannis.

Victor Ponta, despre prestaţia lui Klaus Iohannis la prima dezbatere: Mă bucur că a venit

Astfel, 70% dintre cei care au urmărit dezbaterea dintre Victor Ponta şi Klaus Iohannis, de la un post de televiziune, sunt de părere că premierul, câştigător al primului tur al alegerilor prezidenţiale, şi-a dominat contracandidatul, care pare că a venit total nepregătit la confruntare. Doar 30% consideră că Iohannis a făcut faţă dialogului.

Ce spun analiştii politici despre prima dezbatere prezidenţială: „Un fel de Brazilia-Germania, dar pe invers”

La dezbaterea electorală de marţi seară, candidatul ACL, Klaus Iohannis, a arătat, pe rând, că nu cunoaște câți pensionari sunt în România, câți români trăiesc în Italia, cât este valoarea pensiei medii în România, cât valorează un punct procentual din TVA.

De asemenea, Klaus Iohannis a arătat încă o dată că nu stăpânește Constituția României, încurcând Articolul 84 cu Articolul 92 din legea fundamentală, după ce și în trecut a făcut greșeli asemănătoare în urma întrebărilor jurnaliștilor.

Nu în ultimul rând, candidatul ACL a ezitat să răspundă și la întrebarea lui Victor Ponta legată de valoarea Produsului Intern Brut al României.

Klaus Iohannis a venit total nepregătit, nu ştie unde este cea mai mare comunitate de români din Diaspora (Italia), nu ştie câte secţii de vot sunt în GERMANIA, nu ştie ce soluţii să le ofere românilor din Diaspora.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Povestea lui Ștefi, fanul dinamovist care nu poate fi prezent la niciun meci al lui Dinamo. Gestul conducerii
Capital.ro
Nu mai poți cumpăra o mașină ca până acum. Noul contract auto impune o condiție importantă
Playtech.ro
Ai văzut pomi cu trunchiul învelit în alb? Motivul pentru care grădinarii fac asta toamna
Adevarul
Reclama românească în care Trump este ironizat subtil: „Nu se crede buricul pământului și nu provoacă conflicte”. Reacțiile internauților străini
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
Atacantul a refuzat oferta de la FCSB și a semnat cu rivala roș-albaștrilor pe un salariu mai mic: ”Dacă nu dădeam gol, mă dădea Becali afară!”
MediaFlux
Se dau pensii mai mari. După doi ani de suspendare, creșterea pensiilor e semnificativă
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat