Tânăra mamă ucisă și incendiată la Ghimpați, martoră într-un caz de înșelăciune

Noi detalii apar în cazul Mihaelei Sabina Mircea, femeia inceendiată într-o valiză, la Ghimpați. Se pare că femeia era martoră într-un caz de înșelăciune. De altfel, aici victima era un cetățean norvegian care a fost păcălit cu o sumă uriașă de bani de niște vecini ai tinerei din Pantelimon.
Alina Costache
12 nov. 2020, 18:58
Tânăra mamă ucisă și incendiată la Ghimpați, martoră într-un caz de înșelăciune
Tânăra mamă ucisă și incendiată la Ghimpați, martoră într-un caz de înșelăciune

Tânăra incendiată într-o valiză de pe un câmp din Ghimpați și-a găsit sfârșitul la finalul lunii octombrie. Bărbatul din Norvegia a făcut dezvăluiri incredibile despre viața Sabinei.

Tânăra incendiată la Ghimpați, prinsă la cerșit cu fiul ei

Bărbatul a mărturisit că a cunoscut-o pe Sabina, în anul 2016. Atunci, tânăra a fost surprinsă la cerșit împreună cu fiul ei. Norvegianul ar fi ajutat-o să se mute și să își găsească un loc de muncă decent.

„Când am întâlnit-o era o cerșetoare. Am ajutat-o să își găsească un loc unde să stea și i-am găsit un loc de muncă la un restaurant. Mai târziu și-a dat demisia și a început să lucreze la un club, lucru care nu mi-a plăcut. Era o fată fără stare și o fată traumatizată”, a spus omul pentru Antena 3.

Totodată, acesta a explicat că la clubul la care s-a angajat ulterior, Sabina nu lucra ca și prostituată și că era o femeie decentă. Mai mult, chiar tânăra a fost cea care a încercat, la un moment dat, să îl ajute.

Tânăra incendiată la Ghimpați, martoră într-un caz de înșelăciune cu 100.000 de euro

Dag Langerud a fost victima unor escroci români. Aceștia au reușit, între anii 2016 – 2019, să îl lase fără o sumă colosală de bani. Este vorba de nu mai puțin de 100.000 de euro.

Totul a început cu o anumită propunere de afaceri pentru cetățeanul norvegian, din partea unor tineri din Pantelimon.

Bărbatul este asistent medical de profesie, dar și muzician. Astfel, omul merge foarte des în turnee, în toată lumea, cu orchestra în care cântă. Totodată, bărbatul a căzut în plasa escrocilor din Pantelimon, Jilava și Giurgiu și le-a dat o sumă de bani pentru a începe o așa-zisă afacere.

Cu siguranță acesta a fost înșelat, motiv pentru care a încercat să își recupereze banii. La rândul lor, escrocii și-au făcut conturi false pe rețelele de socializare și se dădeau drept polițiști, avocați sau procurori.

De aceea, aceștia, sub pretextul că îi vor recupera banii pierduți, îi cereau alți bani. Așa bărbatul din Norvegia a ajuns să piardă în total 100.000 de euro.

Citește și: Femeia arsă în valiză în Giurgiu, înmormântată în secret de familie

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Vadana a greșit! Cristi Balaj, verdict dur după haosul creat de arbitru în UTA – Oțelul 2-2, odată cu fluierul final. Ce spune regulamentul. Exclusiv
Capital.ro
Curs valutar vineri, 24 iulie. Cât valorează euro și dolarul înainte de weekend. BNR a publicat noile cotații
Playtech.ro
Românii sub 30 de ani pot încasa bani în fiecare lună dacă se angajează. Bonusul oferit de stat
Adevarul
Șeful Ryanair neagă faptul că un bărbat ar fi fost aspirat pe geamul spart al unui avion: „Aceste afirmații sunt lipsite de sens”
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
Imagini-bombă cu Simona Țăranu, care s-a refugiat într-un colț de paradis | GALERIE FOTO
MediaFlux
Cine sunt piloții care au doborât drona. Intervenția a fost dificilă
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România