Mesajul lui Victor Hănescu pentru câştigătorii celei de a XIII-a ediţii a Trofeului de la Curtea de Argeş

Publicat: Joi, 29 August 2019 08:31 // Actualizat: Vineri, 04 Octombrie 2019 19:46 // Sursa: romaniatv.net

Denis Andrei Duță (Asociația Clubul Sportiv Pro Sport 2009) a câștigat cea de a XIII-a ediție a Trofeului Victor Hănescu, după ce l-a învins în finală, cu scorul de 6-4, 6-2, pe Sergiu Constantin Urzică (CSM Moinești).

Andreea Diana Soare (Asociația Tenis Club Brăila) a câștigat cea de a XIII-a ediție a Trofeului Victor Hănescu, după ce a învins-o în finală, cu scorul de 6-2, 6-3, pe Mateea Minculescu (AS CS Club Politehnica).

La dublu mixt, competiția a fost câștigată de perechea Diana Soare/ Sergiu Urzică.

"Deși Trofeul Victor Hănescu este un concurs de suflet al meu, din păcate nu am putut fi prezent la premiere, pentru că sunt la tabăra Train Like a Pro. Este extraordinar că lumea vine către tenis, că există atâta pasiune. Avem nevoie de cât mai multe turnee de acest gen, tenisul românesc fiind pe un trend ascendent. Acest tip de turneu ajută copii în drumul către înalta performanță", a declarat Victor Hănescu.

Cea de a XIII-a ediţie a Trofeului Victor Hănescu s-a disputat la Baza Tenis Club Curtea de Argeş.