Cel mai ridicol gol al iernii. Portarul ar trebui să se retragă din fotbal VIDEO

Zaragoza a obţinut prima victorie în deplasare în actuala stagiune a celei de-a doua ligi spaniole, dar a făcut-o într-o manieră norocoasă şi hilară, deopotrivă.

19 dec. 2016, 17:38

Real Zaragoza a câştigat cu scorul de 2-1 pe terenul lui Rayo Vallecano, dar a deschis scorul în urma unei erori grave a portarului advers, Paulo Gazzaniga.

Citeşte şi Fază incredibilă. Un portar a marcat din foarfecă, în al şaselea minut al prelungirilor VIDEO

Alex Moreno, fundaşul central al celor de la Rayo, a vrut să paseze cu portarul, fiind sub presiunea unui adversar, dar goalkeeper-ul s reuşit performanţa să dea pe lângă minge, deşi aceasta i-a fost pasată destul de încet.