LIGA CAMPIONILOR. Guardiola, revanşă cu Barcelona. VEZI REZULTATELE

LIGA CAMPIONILOR. Marţi s-au disputat primele partide din runda a patra a grupelor Ligii Campionilor.

01 nov. 2016, 21:34

LIGA CAMPIONILOR. Claudiu Keșeru a marcat pentru Ludogoreț în meciul cu Arsenal, în care bulgarii au avut un avantaj de două goluri după doar un sfert de oră de joc. Londonezii au revenit însă și au întors rezultatul, iar golul victoriei a fost marcat de Ozil, în minutul 88.

Andreo Prepeliţă a intrat în min. 45 pentru Rostov, 1-2 în deplasare cu Atletico Madrid, iar Vlad Chiricheş a fost rezervă pentru Napoli, 1-1 pe terenul lui Beşiktaş.

LIGA CAMPIONILOR. Meciul-vedetă al serii a fost duelul dintre Manchester City și Barcelona. După ce catalanii au făcut instrucție cu trupa antrenată de Pep Guardiola pe Nou Camp (4-0), City și-a luat revanșa în fața propriilor fani și s-a impus cu 3-1, deși a fost condusă.

REZULTATE ŞI MARCATORI

Grupa A

FC Basel – PSG 1-2

Zuffi 76 / Matuidi 43, Meunier 90

Ludogoreț – Arsenal 2-3

Cafu 12, Keșeru 15 / Xhaka 20, Giroud 42, Ozil 88

Clasament: 1. Arsenal 10p, 2. PSG 10p, 3. Basel 1p, 4. Ludogoreţ 1p.

Grupa B

Beșiktaș – Napoli 1-1

Hamsik 82 / Quaresma 78p

Benfica Lisabona – Dinamo Kiev 1-0

Salvio 45+2p

Clasament: 1. Napoli 7p, 2. Benfica 7p, 3. Beşiktaş 6p, 4. Dinamo Kiev 1p.

Grupa C

Manchester City – Barcelona 3-1

Gundogan 39, 74, De Bruyne 51 / Messi 21

Borussia Monchengladbach – Celtic Glasgow 1-1

Stindl 32 / Dembele 75

Clasament: 1. Barcelona 9p, 2. Manchester City 7p, 3. Borussia 4p, 4. Celtic 2p.