Fază incredibilă. Un portar a marcat din foarfecă, în al şaselea minut al prelungirilor VIDEO

Săptămână plină de fotbal în toată lumea, fiecare federaţie planificând etape intermediare sau meciuri de cupă. Dintr-o varietate de stiluri şi culturi fotbalistice, cea mai spectaculoasă fază a fost consemnată în Africa de Sud.

01 dec. 2016, 06:41

Inedita fază s-a consumat la meciul dintre Baroka şi Orlando Pirates, din etapa a 11-a a primei divizii sud-africane.

Oaspeţii conduceau din minutul 49  cu 1-0 şi păreau că vor obţine toate cele trei puncte, numai că portarul gazdelor, Oscarine, a fost protagonistul unei faze absolut nebune în prelungirile partidei.